Zalety i ryzyko kredytu walutowego

Każde decyzje związane z finansami niosą ze sobą pewne ryzyko, a już na pewno takie, w których pożyczamy duże pieniądze i to na dłuższy czas.

Dlatego właśnie musimy dokładnie zapoznać się z wszystkimi możliwymi scenariuszami, tak aby mieć pewność, że faktycznie będziemy na wszystko odpowiednio przygotowani.

Wówczas też łatwiej będzie nam zdecydować, która z propozycji, okaże się być dla nas tą najlepszą i która się u nas najlepiej sprawdzi.

Z czym wiąże się kredyt walutowy?

Jednym z największych plusów jakie daje nam kredyt walutowy, jest z pewnością niższe oprocentowanie, które nie jest oparte na polskiej stopie bankowej.

To oczywiście oznacza, że rata, jaką będziemy mieli do zapłacenia przy tym kredycie, będzie znacznie mniejsza, niż ta, którą będziemy spłacać w walucie złotówkowej.

Jeśli mamy kredyt walutowy denominowany, to musimy się jednak liczyć z tym, że nasza rata nagle może znacznie wzrosnąć, jeśli zmieni się jej kurs, po którym będziemy wymieniać złotówki, na wybraną przez nas walutę obcą.

Dodatkowo tracimy tutaj dużo na spreadzie, czyli różnicy między ceną kupna a ceną sprzedaży, co na dłuższą metę, także może generować spore koszty.

Dlatego właśnie dokładnie powinniśmy wszystko przeliczyć, tak aby ocenić, czy chcemy ponosić ryzyko jakie niesie ze sobą taki kredyt, bo z miesiąca na miesiąc wysokość naszej raty może znacznie podskoczyć.

To właśnie sprawia, że wszystko powinniśmy dokładnie przeliczyć, tak aby mieć pewność, że naprawdę zdajemy sobie sprawę z ryzyka.

gawin-nieruchomosci.pl | Newsphere by AF themes.