W jakiej walucie wziąć kredyt hipoteczny?

Stając przed dylematem zaciągnięcia kredytu hipotecznego, musimy rozważyć wiele różnych aspektów. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby tą tematyką zająć się jak najwcześniej, bo tylko wtedy będziemy mieli pewność, że niczego nie przeoczymy i faktycznie wszystkie najważniejsze aspekty weźmiemy pod uwagę.

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej waluty

Musimy liczyć się z tym, że taki kredyt hipoteczny będziemy spłacać przez wiele lat, a co się z tym wiąże, w międzyczasie może się pojawić wiele wydarzeń, które sprawią, że ten kredyt będzie nam znacznie trudniej spłacać. Dlatego właśnie musimy się zastanowić, czy chcemy go spłacać w złotówkach, czy może w obcej walucie.

Z jednej strony spłacając w innej walucie możemy sporo zyskać w stosunku do raty w złotówkach, ponieważ może się okazać, że dana waluta ma lepszy kurs. Jednak trzeba pamiętać, że jeśli wartość tej waluty pójdzie w górę, to w górę pójdzie także nasza rata kredytu, a taki skok z miesiąca na miesiąc może być bolesny. Dlatego warto jednak rozważyć wzięcie kredytu w złotówkach, bo w tej walucie zarabiamy, a co się z tym wiąże, w razie ewentualnych zmian gospodarczych, ta różnica w spłacanych przez nas ratach, nie powinna być aż tak wysoka. Jest wiele argumentów za kredytem hipotecznym w rodzimej walucie i wiele za tym w obcej.

Jednak zawsze bezpieczniej, zwłaszcza przy kredytach na kilkadziesiąt lat, będzie zadłużyć się w tej walucie, w której zarabiamy, bo w razie czego, ewentualne wahnięcia w kwocie raty nie będą aż tak wysokie.

gawin-nieruchomosci.pl | Newsphere by AF themes.