W jaki sposób sprawdza się zdolność kredytową?

Zanim otrzymamy z banku pieniądze, które będziemy mogli wykorzystać na budowę czy zakup nieruchomości, musimy udowodnić, że faktycznie te pożyczone pieniądze będziemy w stanie oddać. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy wykazali nie tylko nasz dochód, ale również wydatki, bo tylko wtedy będzie można sprawdzić naszą zdolność.

Podczas określania zdolności sprawdza się wiele rzeczy

Oczywiście jednym z najważniejszych czynników, które analizuje się podczas udzielania zdolności kredytowej, jest nasz dochód, a także nasze stałe wydatki. Chodzi o sprawdzenie ile zarabiamy i ile miesięcznie wydajemy na czynsz, paliwo, telefony itp.

, tak aby można było sprawdzić, ile tych pieniędzy nam jeszcze zostaje na ewentualną spłatę raty. Dodatkowo pod uwagę bierze się także naszą historię kredytową, wiek, stan cywilny, rodzaj zatrudnienia, a także czasami pod uwagę brana jest informacja o naszym adresie zamieszkania.

Im dłużej w jednym miejscu mieszkamy, tym lepiej. Im bardziej pozytywne będą nasze odpowiedzi dla banku, tym większe będzie prawdopodobieństwo, że tą zdolność kredytową uzyskamy.

Poza tym patrzy się na tą naszą zdolność kredytową także pod kątem tego, jakie mamy oprocentowanie, jak wysoki kredyt, czy chcemy mieć raty równe czy malejące. Dlatego też warto zobaczyć na specjalnych kalkulatorach czy w ogóle mamy szansę dostać zdolność, a następnie sprawdzić w banku, jak to rzeczywiście wygląda.

Pod uwagę bierze się tutaj bardzo wiele czynników, a co się z tym wiąże, powinniśmy się już wcześniej zorientować, czy mamy choć cień szansy, aby uzyskać kredyt.

gawin-nieruchomosci.pl | Newsphere by AF themes.