Jakie opłaty jeszcze skrywa kredyt hipoteczny?

Myśląc o kredycie hipotecznym, zazwyczaj myślimy o tej wartości, którą pożyczamy i o odsetkach, które musimy tutaj spłacić. Zdajemy sobie jeszcze sprawę z prowizji i marży, jednak tak naprawdę mało kto wie o tym, że do faktycznej wysokości kredytu trzeba jeszcze doliczyć różnego rodzaju koszty ukryte. Dlatego właśnie musimy dokładnie sprawdzić wszystkie koszty, tak aby mieć pewność, że ostateczna kwota nas nie zaskoczy.

Trzeba wykupić różnego rodzaju ubezpieczenia

Starając się o kredyt hipoteczny, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że będziemy musieli wykupić różnego rodzaju ubezpieczenia. Jednym z nich będzie to, w razie pożaru, zalania i innych kataklizmów, które mogą zniszczyć nieruchomość i obniżyć jej wartość. Jednak musimy tutaj pamiętać, że w razie takiego przypadku, pieniądze nie trafią do nas, ale zostaną przekazane od razu do banku.

Tak samo będzie się działo, jeśli wykupimy polisę na życie, która będzie wypłacana w wyniku naszej choroby, albo śmierci. Jeśli nie będziemy mieli wkładu własnego, to właśnie na taką sytuację będzie chciał nas dodatkowo ubezpieczyć bank, a my będziemy mieli wyznaczone kilka lat na to, aby taki wkład własny dostarczyć. Może się także okazać, że będziemy musieli wykupić ubezpieczenie do czasu, aż hipoteka bankowa nie będzie wpisana do księgi wieczystej. Takie ubezpieczenie nazywa się pomostowym. Dokładniej sprawdźmy, co dodatkowo będziemy musieli opłacić, tak aby mieć pewność, że pod uwagę wzięliśmy wszystkie możliwe koszty. Zwłaszcza, że będąc jedynym żywicielem rodziny, będziemy musieli się jeszcze ubezpieczyć od utraty pracy.

gawin-nieruchomosci.pl | Newsphere by AF themes.