Czy wiemy, że potrzebny jest wkład własny?

Dość często dzieje się tak, że ktoś postanawia wziąć kredyt na budowę albo na zakup mieszkania i jest nastawiony na to, że otrzyma od banku całą potrzebną kwotę. Czasami się tak dzieje, jednak tego typu sytuacje mają miejsce coraz rzadziej, a co się z tym wiąże, zanim nastawimy się na uzyskanie kredytu i zakup mieszkania czy budowę domu, powinniśmy się jak najwięcej o tym dowiedzieć.

Wkład własny dość często jest niezbędny

Warto poczytać różne informacje zamieszczane na stronach banków, tak aby móc przygotować wszystko co niezbędne i żeby później nie być zaskoczonym żadnymi wytycznymi. Wówczas właśnie mamy szansę się dowiedzieć, że banki będą oczekiwały od nas wkładu własnego.

Czasami jest to mniejsza kwota, ale czasem może dochodzić nawet do 40% wartości nieruchomości, a to oznacza już całkiem sporą sumę. Dodatkowo jeszcze musimy wiedzieć, że nawet nie mając wkładu własnego, mamy jeszcze szansę na to, aby uzyskać kredyt, jednak wówczas jego wartość nie będzie wynosiła tyle co nieruchomość, ale będzie stanowił jakąś jej część.

Może się okazać, że otrzymamy wtedy 80, 70, albo nawet 50% kredytu, a resztę będziemy musieli zorganizować we własnym zakresie. Niejednokrotnie jeszcze wystarczy zamiast wkładu własnego na 3-5 lat dać do banku pod zastaw jakąś inną nieruchomość, albo mniej więcej na ten sam okres wykupić ubezpieczenie, które będzie gwarantowało, że w tym wyznaczonym czasie dostarczymy wkład własny.

Koniecznie musimy zobaczyć, jakie mamy możliwości i które z przedstawianych warunków jesteśmy w stanie spełnić. Tylko wtedy mamy szansę uzyskać kredyt szybko i bez problemów.

gawin-nieruchomosci.pl | Newsphere by AF themes.