Czy wiemy o pobieranej prowizji?

Składając wniosek o kredyt, powinniśmy wiedzieć o nim jak najwięcej, tak aby mieć pewność, że wszystko dobrze zrozumieliśmy i nie będziemy niczym zaskoczeni. Tym bardziej powinniśmy się tutaj jak najlepiej w tym wszystkim zorientować, tak aby mieć też pewność, że będziemy sobie zdawali sprawę z tego, jakie dodatkowe koszty się wiążą z jego zaciągnięciem.

Prowizje wynoszą kilka procent

Musimy się liczyć z tym, że bank za przygotowanie dla nas kredytu weźmie odpowiednią zapłatę.

Nosi ona oczywiście nazwę prowizji i może się wahać od 0 do 3% wartości kredytu, który zaciągamy. Ważną informacją jest tutaj z pewnością to, że taka prowizja jest pobierana tylko raz, a dodatkowo jeszcze w niektórych przypadkach możemy liczyć na to, że będzie ona niska, albo że nie będzie jej wcale. Na taką niższą prowizję, z pewnością mogą liczyć osoby, które są stałymi klientami danego banku, a więc mają w nim na przykład już otwarty rachunek.

Dodatkowo może się okazać, że na jego niższą wartość mogą liczyć także osoby, które przenoszą swój kredyt z innego banku, choć inne osoby także mogą próbować wywalczyć obniżenie takiej opłaty. Czasami proponowane są nam również różne rodzaje kredytów, gdzie nie ma prowizji, ale jest np. wyższa marża, dlatego trzeba dokładnie przeliczyć, co będzie nam się bardziej opłacało.

Koniecznie sprawdzajmy wszystkie możliwości, które się tutaj przed nami otwierają, tak abyśmy mieli pewność, że ta możliwość którą wybierzemy, będzie dla nas tą najlepszą.

gawin-nieruchomosci.pl | Newsphere by AF themes.